BLUES MOODS 2021

Festival Blues Moods 2021
 
Trnavská hudobná spoločnosť aj v náročnom období pre kultúru organizuje 11. ročník žánrového hudobného festivalu “Blues Moods”, ktorý tradične prináša korene kultúrneho dedičstva populárnej hudby do Trnavy.
 
Festivalovým hosťom je vokálno–inštrumentálny salónny kvintet – “Veteráni zo Salon Doré”.
 
Zakladateľom tohto zoskupenia je legenda slovenskej bluesovej scény Ján Litecký – Šveda – zakladateľ a dlhoročný prezident Slovenskej bluesovej spoločnosti, sólový interpret i protagonista viacerých hudobných zoskupení (Víťazný traktor, Slovenská disharmónia Jug Band, Vlčie mlieko a ďaľšie projekty). Je autorom viacerých kníh a je priekopníkom bluesu na Slovensku.
 
V tomto projekte sa obklopil osvedčenými spoluhráčmi.
 
V auguste roku 2021 pokrstili svoje prvé rovnomenné CD, z ktorého autorské piesne spievané v slovenčine zaznejú aj na trnavskom festivale Blues Moods 2021.
 
Festival sa uskutoční v sobotu, 13. novembra 2021 v priestoroch veľkej sály Kultúrneho centra Malý Berlín na Štefánikovej ulici 4 v Trnave so začiatkom o 20.00 h.
Koncert sa uskutoční v režime OTP, cena vstupného je 5 Eur.
 
Festival z verejných zdrojov podporilo Mesto Trnava.
Festival ďalej podporili: Kultúrne centrum Malý Berlín, Libros, Edit Print, POLONEC, s.r.o., WebHouse a HALADA advokátska kancelária.
Mediálni partneri: trnava-live.sk, trnavskyhlas.sk, domesta.sk, bluesmusic.sk, MTT.
 
Teší sa na Vás Trnavská hudobná spoločnosť, dramaturgiu pripravil šéf Sekcie blues THS -Peter Stojka

 

 

BLUES MOODS 2020 – Summer Special

BLUES MOODS 2019

BLUES MOODS 2018

BLUES MOODS 2017

BLUES MOODS 2016

BLUES MOODS 2015

BLUES MOODS 2014

V roku 2014 bolo udelené festivalu Blues Moods ocenenie “Počin roka” od Slovenskej bluesovej spoločnosti.

BLUES MOODS 2013

BLUES MOODS 2012

BLUES MOODS 2011

BLUES MOODS 2010

Prvý ročník hudobného festivalu Blues Moods sa konal v novembri roku 2010. Od roku 2011 festival každoročne organizuje občianske združenie – Trnavská hudobná spoločnosť a to vždy v rovnakom jesennom termíne – v mesiaci november. Za niekoľko rokov svojej činnosti si získal dobré meno nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Každoročne sa na festivale objavia účinkujúci zo zahraničia, ktorí takto zvyšujú povedomie hudobnému festivalu ale aj Mestu Trnava. Festival je jednodňový a situovaný do klubových priestorov. V roku 2014 bolo udelené festivalu Blues Moods ocenenie “Počin roka” od Slovenskej bluesovej spoločnosti.