BLUES MOODS 2023

 

Druhá novembrová sobota bude patriť oslave hudobného žánru, ktorý je stále
zdrojom inšpirácie pre celý svet populárnej hudby.

V trnavskom Ten Bare  sa bude konať 13.  ročník hudobného festivalu Blues Moods, organizovaný občianskym združením Trnavská hudobná spoločnosť.

Blues Moods nie je len oslavou, ale aj prehliadkou toho najlepšieho, čo v hudobných menšinových žánroch vzniká a navzájom sa ovplyvňuje v populárnej hudbe. Festival vo svojom trinástom ročníku prinesie na pódium tri zoskupenia – dve slovenské skupiny a jedno juhoafricko-české duo.

Headliner Gerald Clark (JAR) a Jiří Maršíček (CZ) na svojom trnavskom vystúpení už budú mať za sebou časť svojho turné po Čechách a Morave a ich účasť na festivale je nielen ozdobou trinásteho ročníka, ale aj očakávanou strhujúcou šou plnou emócií z hudby. Jeho koncerty sa páčia všetkým, sú nielen dobre zahrané, ale aj tanečné. Hlas Geralda Clarka pripomína hudobnú legendu Ray Charlesa. V jeho hlase je pretlak energie, jeho pesničky sú svižné a veselé.

Slovenskú scénu budú zastupovať dve skupiny, ktoré predstavujú dve generácie hudobníkov.

Prvými sú veteráni bluesovej scény na Slovensku – skupina Bluesweiser, založená v roku 1985 dvoma nestormi tejto hudobnej scény na Slovensku – Jurajom Turtevom a Erichom Bobošom Procházkom.
Frontmen skupiny Juraj Turtev je autorom slovensky spievaných skladieb a tiež spevákom a
gitaristom v jednej osobe. V pomalých skladbách jeho hlboký hlas s vtipnými textami divákov takmer zaťahuje do divadelnej scenérie, v svižných skladbách jeho sekundujúca skupina dokáže pripraviť aj prekvapenie v podobe zvukomalebnej šou či tancovačky v štýle funky.

Druhým, mladším slovenským zoskupením je päťčlenná zostava Bluewine zo Serede. Bola založená v roku 2018 hudobníkmi, ktorí sa našli so spoločným záujmom k rovnakému hudobnému štýlu. Skupina pravidelne koncertuje po celom Slovensku. Orientuje sa na klubovú scénu, kde svojim fanúšikom prináša vlastné interpretácie skladieb velikánov bluesrockovej scény.

Trinásty ročník medzinárodného hudobného festivalu Blues Moods sa uskutoční v sobotu, 11. novembra v Ten Bar-e na Šrobárovej ulici č. 10 v Trnave so začiatkom o 20.00 h.

Predpredaj lístkov zabezpečuje Ticketportal.

Z verejných zdrojov festival podporilo Mesto Trnava, festival tiež podporili spoločnosti:
HALADA advokátska kancelária s.r.o., Libros, s.r.o., Edit Print s.r.o.,  Polonec, s.r.o.,  WebHouse s.r.o.  a mediálni partneri: trnava-live.sk, DoMesta.sk, trnavskyhlas.sk, MTT, Slovenská bluesová spoločnosť a
bluesmusic.sk.

Peter Stojka

 

BLUES MOODS 2021

Festival Blues Moods 2021
 
Trnavská hudobná spoločnosť aj v náročnom období pre kultúru organizuje 11. ročník žánrového hudobného festivalu “Blues Moods”, ktorý tradične prináša korene kultúrneho dedičstva populárnej hudby do Trnavy.
 
Festivalovým hosťom je vokálno–inštrumentálny salónny kvintet – “Veteráni zo Salon Doré”.
 
Zakladateľom tohto zoskupenia je legenda slovenskej bluesovej scény Ján Litecký – Šveda – zakladateľ a dlhoročný prezident Slovenskej bluesovej spoločnosti, sólový interpret i protagonista viacerých hudobných zoskupení (Víťazný traktor, Slovenská disharmónia Jug Band, Vlčie mlieko a ďaľšie projekty). Je autorom viacerých kníh a je priekopníkom bluesu na Slovensku.
 
V tomto projekte sa obklopil osvedčenými spoluhráčmi.
 
V auguste roku 2021 pokrstili svoje prvé rovnomenné CD, z ktorého autorské piesne spievané v slovenčine zaznejú aj na trnavskom festivale Blues Moods 2021.
 
Festival sa uskutoční v sobotu, 13. novembra 2021 v priestoroch veľkej sály Kultúrneho centra Malý Berlín na Štefánikovej ulici 4 v Trnave so začiatkom o 20.00 h.
Koncert sa uskutoční v režime OTP, cena vstupného je 5 Eur.
 
Festival z verejných zdrojov podporilo Mesto Trnava.
Festival ďalej podporili: Kultúrne centrum Malý Berlín, Libros, Edit Print, POLONEC, s.r.o., WebHouse a HALADA advokátska kancelária.
Mediálni partneri: trnava-live.sk, trnavskyhlas.sk, domesta.sk, bluesmusic.sk, MTT.
 
Teší sa na Vás Trnavská hudobná spoločnosť, dramaturgiu pripravil šéf Sekcie blues THS -Peter Stojka

 

 

BLUES MOODS 2020 – Summer Special

BLUES MOODS 2019

BLUES MOODS 2018

BLUES MOODS 2017

BLUES MOODS 2016

BLUES MOODS 2015

BLUES MOODS 2014

V roku 2014 bolo udelené festivalu Blues Moods ocenenie “Počin roka” od Slovenskej bluesovej spoločnosti.

BLUES MOODS 2013

BLUES MOODS 2012

BLUES MOODS 2011

BLUES MOODS 2010

 

Prvý ročník hudobného festivalu Blues Moods sa konal v novembri roku 2010. Od roku 2011 festival každoročne organizuje občianske združenie – Trnavská hudobná spoločnosť a to vždy v rovnakom jesennom termíne – v mesiaci november. Za niekoľko rokov svojej činnosti si získal dobré meno nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Každoročne sa na festivale objavia účinkujúci zo zahraničia, ktorí takto zvyšujú povedomie hudobnému festivalu ale aj Mestu Trnava. Festival je jednodňový a situovaný do klubových priestorov. V roku 2014 bolo udelené festivalu Blues Moods ocenenie “Počin roka” od Slovenskej bluesovej spoločnosti.