Prvý ročník hudobného festivalu Blues Moods sa konal v novembri roku 2010. Od roku 2011 festival každoročne organizuje občianske združenie – Trnavská hudobná spoločnosť a to vždy v rovnakom jesennom termíne – v mesiaci november. Za niekoľko rokov svojej činnosti si získal dobré meno nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Každoročne sa na festivale objavia účinkujúci zo zahraničia, ktorí takto zvyšujú povedomie hudobnému festivalu ale aj Mestu Trnava. Festival je jednodňový a situovaný do klubových priestorov. V roku 2014 bolo udelené festivalu Blues Moods ocenenie “Počin roka” od Slovenskej bluesovej spoločnosti.

 

Projekt Trnavskej hudobnej spoločnosti a skupiny Second Band z Trnavy vznikol v januári roku 2016. Jeho cieľom je podporiť menšinové žánre, výročný festival Blues Moods ako aj obyvateľom mesta ponúknuť voľnočasovú aktivitu. Hudobné večery sa konajú za účasti domácej skupiny Second Band, ktorá si prizve svojho vopred vybraného hosťa a s ktorým hrajú jeho pesničky. Vzniká tak veľmi originálny projekt, ktorý dokazuje univerzálnosť hudobného jazyka.

Projekt sa uskutočňuje počas roka vždy jedenkrát do mesiaca v dvoch fázach – v jeho jesenno-zimnej časti a po Novom roku v jeho jarno-letnej časti. Jesenno-zimná časť sa koná v mesiacoch september – december, jarno-letná časť v mesiacoch február – máj.